kranio sakrální terapie

Téma

Setkaly jsme se na známém českobudějovickém náměstí kousek od radnice, uvelebily jsme se v závětří podloubí a povídaly si o ještě málo známé metodě.

Když jsem se mé terapeutky zeptala, proč tuto metodu jako masérka a cvičitelka používá, zasněně se podívala na Samsonovu kašnu a odpověděla: „tělo nelže a odpovídá pravdivě“………………..

Usmála jsem se na ni, protože jsem tuto metodu u ní zažila, a protože mi zafungovala. Kdybych kranio neabsolvovala na vlastním těle, jako pomoc po úraze, těžko bych vám dokázala popsat, o co jde. Z literatury se dozvíte, že

_ se jedná o velmi jemnou, neinvazivní manipulační techniku, kterou se terapeut snaží ovlivnit autoregulační schopnosti člověka jako celku a pracuje hlavně s měkkými tkáněmi a centrálním nervovým systémem.

_na správném fungování centrálního nervového systému a nervové sítě v našem těle závisí všechny životně důležité soustavy, příslušné orgány, jejich funkce a psychická pohoda.

_ terapeut se snaží klientovo tělo vrátit zpátky do ztracené rovnováhy, pracuje s celým tělem – od hlavy a jejích lebečních kostí (kranium) až po kost křížovou (sakrum)

Z mé kamarádky čiší radost a zájem na sto honů daleko. Nemělo ani moc smysl se jí ptát, zda-li ji tato dnes málo známá metoda baví? Poznamenala jen „Pocítila jsem už i nový život v těle matky a vnímala ty dva systémy – samostatné a přitom propojené. Bylo to něco úžasného! Moc mě kranio baví a naplňuje.

Jak bys popsala kranio terapii?

Česky a velmi zjednodušeně řečeno je to biometrické ošetření. Pro mne jako terapeuta je to něco jakoby řeč, jíž komunikuji s tělem mého klienta. Napojím se na něj, když jsem v klidu a rovnováze a cítím všechny signály a dozvídám se od toho těla věci až neuvěřitelné. Myslíte si asi, že si hraji na šarlatánku, léčitelku či čarodějku? Ne. Je to příroda, je to biofyzika, dynamika těla. Musíme jí jen rozumět a lidské anatomii samozřejmě též.

 

Nenechala jsem svou zvědavost na uzdě a ptala se jí „jak se napojíš na klienta? Jako nebo přes co  ho/ji vnímáš?

„Přes srdce“. Srdce totiž dokáže díky komplexnosti svého elektromagnetického pole vnímat a odpovídat na nekonečné množství signálů. Toto pole vytvářejí mnohé aspekty: jednotlivé rotující buňky v srdci a cévách, iontový náboj v tělesných tekutinách a tkáních, prostorový vir v proudící krvi; přirozené vyzařování, jež vychází ze srdečních buněk. Spojuje se též s polem, jež vytvářejí neurony v mozku, i s elektromagnetickým polem veškerých buněk v těle. Zpráva ze srdce se přenáší do celého těla. Jak?

Pomocí chemických látek, hormonů, neurochemických látek, elektrických proudů, tlakových vln, pulzu, proudění krve, teploty a elektromagnetických proudů. Každá buňka vnímá nespočetné množství signálů vycházející ze srdce. Srdce na oplátku vnímá odpověď každé buňky a odpovídá na ni – a tak do nekonečna. To vytváří nelineární a holografický fraktální dialog.

Probíhá v nás spousta změn. Jak v těle, tak i mysli. Jsme často vyvedeni z rovnováhy a nejsme vždy v harmonii. Tělo se však snaží najít svůj původní střed, což vytváří zase další změny.

V zásadě platí, že tělo funguje jako jeden koherentní celek. Z praktického hlediska srdce to tímto způsobem vše řídí. Vnímáme, že elektromagnetické pole našeho srdce prostupuje každou buňkou v těle a také vyzařuje do nekonečna a pak se vrací zase zpět.

Pochopila jsem tedy, že kranio-terapeut umí v tomto elektromagnetickém poli těla číst. Měl by být takovým „budičem“ či startérem pro zážeh našich vlastních sebe-opravujících a sebe-uzdravujících systémů. A to se mé terapeutce podařilo a já se brzy uzdravila.

A proč ještě potřebujeme k sebe-uzdravování terapeuta?

Když se pole srdce dotkne dynamického pole dalšího žijícího sebe-uspořádajícího systému, pak také dochází k výměně informací. Když se sejdou dvě srdce, synchronizují se elektromagnetická pole. Vytváří se harmonie. Je ale někdy třeba, aby došlo k dynamickým změnám vnitřního prostředí.

Potence koherence (= vzájemné souvislosti) mezi dvěma lidmi je silnější než u jednotlivého člověka. To vysvětluje, proč potřebujeme terapeuta, který při biometrickém ošetření pomůže svou přítomností.

 

Po tomto odborném vysvětlení se už nedivím, že pro mou terapeutku je KRANIO „srdeční záležitost“.

Zpět
Nejnovější pracovní nabídky

Top články

Covid nás vyděsil

Nikdo nebyl připraven. Nikdo na této planetě.

Celý článek

Na co jsem hrdá?

Debi žije střídavě v Kanadě – kousek od Toronta –...

Celý článek

Moc internetu

Na otázku "Jakou moc má internet dnes" odpovídá profesor...

Celý článek
Téma

Život je příliš krátký na později

Samozřejmě chceme, aby se rodina podílela na našem životě....

Celý článek
Téma

Covid nás vyděsil

Nikdo nebyl připraven. Nikdo na této planetě.

Celý článek
Téma

Život je příliš krátký na později

Samozřejmě chceme, aby se rodina podílela na našem životě....

Celý článek
Příběhy

Na co jsem hrdá?

Debi žije střídavě v Kanadě – kousek od Toronta –...

Celý článek
Téma

Život je příliš krátký na později

Samozřejmě chceme, aby se rodina podílela na našem životě....

Celý článek
Téma

Zvídavost prodlužuje život

Zbavuje strachu a může nám i dokonce prodloužit život....

Celý článek