Martina a inspirace

Téma

Inspirujeme se navzájem.

Inspirování neznamená reakci ihned teď anebo zrealizování změny bezprostředně po vyslechnutí rady. Uvědomění si něčeho na základě dobrého příkladu toho druhého chce někdy čas.

Martinu jsem inspirovala svou odvahou ukončit nefungující manželství a rozhodnutím vrátit se ke koníčku z mládí. Je to už více než rok. Hučela jsem do ní opakovaně a už jsem si myslela, že se k ničemu nerozhoupe.

Nedávno mi Martina volala velkou novinu. Od loňského roku hraje zase na flétnu. Po 40 letech! Velmi ji to povznáší. Vlastně balzamuje její duši. Co ji k oživení tohoto koníčku z mládí přimělo? V tom kraji, kde Martina žije, začal před rokem program pro lidi 55 plus, který podporuje zájemce o hru na hudební nástroj či zpěv. Jednou za 2 týdny má padesátník v lidové škole umění svou individuální hodinu. Martina hraje na flétnu a k učitelce do LŠU může chodit 2 roky zadarmo – dokud program neskončí. Martina je šťastná. Konečně si může zahrát skladby, o kterých se jí v jejích dvanácti letech ani nesnilo. Měla dokonce už i vystoupení – na vernisáži malířky ve stejném městě. Přiznala mi, že ani trému neměla. Krásně si svůj krátký koncert užila a publikum ji patřičně odměnilo. Radost. Radost z aktivního provozování koníčku. Kdo by si myslel, že i po padesáti může začátečník nebo i pokročilejší pod vedením odborníka rozvinout svůj talent a dovednosti? Jen chtít a nebát se.

Odvahu měla Martina i ve svém rozhodnutí změnit povolání. Do svých padesáti let byla vždy někde sekretářkou či asistentkou vedení firmy, ale pak se něco stalo. Když dostala svou poslední výpověď kvůli zrušení firmy, zastavila se na chvilku a sama sebe se zeptala: „Co dělám špatně?“ Že by to byl nesprávný obor nebo nevhodná pracovní pozice? Přihlásila se na úřadě práce a řekla si, že na zázrak čekat nebude. Nehleděla napravo nalevo a vydala se do lázní. Dopřála si léčebnou kúru a masáž. Při masáži jí bylo velmi příjemně a jen tak mimochodem se masérky zeptala: „Co je potřeba pro to, abyste byla masérkou?“ Lázeňská masérka jí to vyklopila a Martina začala brzy poté jednat. Úřad práce ji v jejím záměru změnit profesi podpořil a Martina tak celý rok chodila do soukromé zdravotní školy.
Dnes má své „studio“ a masíruje klienty v krajském městě, své služby rozšířila dokonce i o cvičení a o fyzioterapeutické rady. Je šťastná. Dělá něco, co jí dává smysl a co se naučila od píky. I po padesátce. Impuls k radikální změně.

Martina se oprostila od toho, co dělala 30 let předtím a zvolila obor, který ji už dlouho zajímal – totiž lidské zdraví a péče o tělo. Studium, kurzy, lekce, školení. Věřila, že to bude, i když zcela nové téma, pro ostatní užitečné a pro ni naplňující. Smysl, radost, zájem. To jsou dle mého názoru ty významné faktory pro to, abychom se vzdali zajetých kolejí, abychom obětovali trochu ze svého pohodlí
a odvážně se pustili do nového. Nemusíme přece setrvávat u něčeho, co nám nedává smysl a co nás netěší. Dnes je tolik možností a příležitostí!

Založit svou živnost a pracovat tzv. na sebe, jak tomu je v Martinině příběhu, ale není jediné řešení. Stojí o vás i v mnoha firmách, pokud se chcete nechat zaměstnat. Nabídnou vám pracovní poměr na dobu neurčitou, jistotu, klid a dobré podmínky. Vyhoví vašim potřebám a nabídnou třeba interní kurz na doplnění vašich znalostí či zaplatí hodiny externího přeškolení. Ráda bych vás inspirovala a dala tip s konkrétním řešením. Nabídnu vám ho. Jen musím vědět, co si přejete, co umíte a co neumíte. Přijdeme společně na to, k čemu byste mohli mít předpoklady.

Pak třeba i vy budete inspirovat ostatní.

Zpět
Nejnovější pracovní nabídky

Top články

Covid nás vyděsil

Nikdo nebyl připraven. Nikdo na této planetě.

Celý článek

Na co jsem hrdá?

Debi žije střídavě v Kanadě – kousek od Toronta –...

Celý článek

Moc internetu

Na otázku "Jakou moc má internet dnes" odpovídá profesor...

Celý článek
Téma

Život je příliš krátký na později

Samozřejmě chceme, aby se rodina podílela na našem životě....

Celý článek
Téma

Covid nás vyděsil

Nikdo nebyl připraven. Nikdo na této planetě.

Celý článek
Téma

Život je příliš krátký na později

Samozřejmě chceme, aby se rodina podílela na našem životě....

Celý článek
Příběhy

Na co jsem hrdá?

Debi žije střídavě v Kanadě – kousek od Toronta –...

Celý článek
Téma

Život je příliš krátký na později

Samozřejmě chceme, aby se rodina podílela na našem životě....

Celý článek
Téma

Zvídavost prodlužuje život

Zbavuje strachu a může nám i dokonce prodloužit život....

Celý článek