Není nikdy pozdě

Tak se jmenuje projekt, který by měl přispět k tomu, že na změnu profese, životního stylu, osobního štěstí a na změnu vnímání lidí po padesátce skutečně není nikdy pozdě.

Na těchto stránkách budeme sdílet zajímavá i obyčejná témata ve směru k práci a kariéře. Konkrétní příběhy lidí, kteří se „na stará kolena“ odhodlali ke změně, vás mohou inspirovat k tomu, abyste se nebáli a vzali svůj život také „řádně do parády“.

Tento web je takovou poradnou zdarma pro lidi – pracující i nepracující – ve věku od padesáti do důchodu. Možná tomu nebudete věřit, ale jsou nás dva miliony. Taková množina lidských zdrojů si už zaslouží větší pozornost, že? Radit a doporučovat budeme nejen vám „pokročilým“ (tak jsme se nazvali, protože už nechceme žádná čísla ani seniorská označení), ale návody poskytneme i personalistům ve firmách, v nichž ještě nepochopili, jak významná tato skupina lidí v naší společnosti je. Zájemcům z řad „pokročilých“ dáme tipy, jak se vhodně a lépe uplatnit na trhu práce, a ještě něco navíc.
Nabídneme řešení a dáme impuls ke změně.

Vstoupíme okrajově i do oblasti zdraví a životního stylu. Ono totiž s prací a kariérou úzce souvisí. Můžeme radami a tipy podpořit zdravé stárnutí a vyzdvihneme objektivní přínosy lidí této věkové skupiny. Co si všichni nejvíce přejeme? Dosáhnout individuální životní pohody, kterou lze zajistit kromě dobrého zdraví především spokojeností v práci a dostatkem finančních prostředků. Nižší příjmy v předdůchodovém věku totiž také ohrožují náš zdravotní stav. Chceme vám vytvořit příležitosti a podpořit vás, abyste si bez ohledu na věk mohli aktivně, nezávisle a s radostí prožít svůj život a necítit se jako přítěž, nýbrž jako hodnotní členové společnosti, která o vás stojí.
Vám „pokročilým“ prostřednictvím poradny nabídneme, jak získat druhou šanci a třeba si i splnit sen, který nebylo možné dosud z nějakého důvodu realizovat. Přihlédnout bychom ale měli k vašemu věku a vaši pracovní činnost optimalizovat tak, abyste v této životní fázi byli v celkové pohodě. Jak vám tedy pomůžeme? Rozpohybujeme vás. Nebudete už dále stagnovat a smiřovat se s tím ne zrovna optimálním. Zásadní přitom je, abyste pozitivně mysleli a necítili se nechtění a osamocení. Chceme, abyste věděli, že jste žádaní, a poradíme vám kde.

Fráze jako „já už to do toho důchodu nějak doklepu…“ je zcela zbytečná. Další zakázaný výrok je „už nemá smysl něco měnit…“. Smysl to má a velký.

Není nikdy pozdě!

Přejeme vám, abyste na těchto stránkách našli vhodnou inspiraci. Pokud naopak sami znáte příběh o odvaze ke změně v zaměstnání, profesi, v osobním životě, podělte se prostřednictvím NENIPO s ostatními. Pro to je portál Není nikdy pozdě tady.

šéfredaktorka a autorka projektu

Štěpánka Jenešová, Dipl.-Phil.,

Studovala na německé univerzitě v Lipsku filosofii a estetiku, následně učila budoucí učitele na českobudějovické pedagogické fakultě. Do roku 1994 žila a pracovala ve Spolkové republice Německo a po návratu do ČR působila nejdříve jako tlumočnice a překladatelka. Později se specializovala na oblast lidských zdrojů a odborný rozvoj zaměstnanců, 18 let působila ve funkcích HR manažerky. Jejími zaměstnavateli byli Starobrno, a. s., Lufthansa v Brně; Wistron Czech v Brně a Metaldyne Oslavany.

Patří k velmi aktivním HR osobnostem v České republice. V roce 2017 se rozhodla pro samostatnou činnost v personalistice, především v personálním marketingu a pro lektorskou činnost. Podílela se na rozjezdu start-up projektu „Tiskelník“ a nyní uvádí na scénu téma lidských zdrojů v pokročilejším věku. Je neúnavnou optimistkou a sama dobrým příkladem pro ostatní své vrstevníky po padesátce. Je odvážná, nápaditá a empatická. Od mládí jde za svým snem a věří, že „není nikdy pozdě“.