Přemýšleli jste někdy, jak důležité je mít sny?

Téma

Jaký je váš životní sen? Tuto otázku mi před lety položil člověk, kterého jsem viděla poprvé v životě. Seděli jsme spolu v kadeřnickém salonu a já si krátila chvíli čtením magazínu. Otázka přišla zničehonic a doslova mi vyrazila dech. Jaké mám sny? Proč bych je měla někomu cizímu říkat? Proč zrovna tady a teď?

Odložila jsem svůj časopis na stranu a chvíli přemýšlela. Po chvíli ze mě vypadla odpověď: „Nevím“. To mu musí stačit, pomyslela jsem si a vrátila se zpět ke svému magazínu. Zkoušela jsem se začíst, ale ve skutečnosti jsem se jen dívala do stránek a moje celé tělo cítilo zvláštní prázdnotu. V hlavě se mi pořád odehrávalo to jedno slovo „Nevím“. Copak vážně nevím, jaké jsou moje sny? Opravdu netuším, čeho chci v životě dosáhnout? Musím říct, že v tu chvíli jsem se nad svým životem zamyslela jako nikdy předtím. V kadeřnickém salonu, trochu ironické, ne? Ať už byla situace jakkoliv absurdní, v tuto chvíli jsem věděla, že na otázky, které jsem si položila, nemám odpověď.

Co to vlastně znamená mít sny? Co to znamená snít? Proč je to pro dospělé tak složité, a naopak pro děti je to denní rutinou. Když jsem byla malá, měla jsem tolik dětských snů. Až se naučím číst, přečtu všechny knížky. Až budu dospělá, procestuji celý svět a budu slavná. Kam se poděly?

Spousta lidí svůj sen nemá, nebo se za něj stydí. V horším případě ho od něj ostatní odrazují. A proto raději mlčí, jdou s davem, svůj životní příběh nechají psát ostatní a jejich sen zhasne jako svíčka. Kdysi mi jednou dědeček řekl, že nejbohatším místem na zemi je hřbitov. Na hřbitově je nejvíc životních snů, nápadů a vynálezů, které se nikdy neuskutečnily, protože se lidé báli neúspěchu nebo toho, že jejich nápad se bude ostatním zdát hloupý.

Každý by měl mít svůj sen. A tak tu sedím v kadeřnickém salonu a hlavou se mi honí všechny možné myšlenky. A v ten moment jsem si všechno uvědomila. Nechci, aby někdo napsal můj život za mě, nechci se svým životem jen tak propotácet a na konci zjistit, že jsem nic nezažila a ani nic nedokázala. Chci svůj sen zpátky a být jednou na sebe pyšná a vědět, že jsem ani jeden den nepromrhala. A tak se to stalo. Začala jsem opravdu žít a pracovat na svém snu. Cestuju a poznávám sebe i svět. Každý den pracuju sama na sobě, abych každý den byla lepší než ten včerejší.

Sněte a hlavně žijte, jako by každý den byl ten poslední, aby vám život neprotekl mezi prsty jako písek. Život má smysl jen tehdy, když mu smysl dáme.

Splněný sen záleží jen na vás!

Sny se neplní lidem, kteří pro své sny nic neudělají nebo se svých snů vzdají s první překážkou, s prvním klackem hozeným pod nohy.

Vaše sny závisí na tom, že uvěříte v jejich splnění. Pokud tomu tak není, zůstanete jen u prázdného snění. Ztracená víra vždycky znamená jenom smůlu a neúspěch. Pokud opravdu chcete, aby se vám sny splnily, je nutné si vypracovat neochvějnou víru, že se vám sny splní. Nezaměřujte svou veškerou energii na současnou situaci, na momentální stav a neúspěchy.

Na své cestě uděláte mnoho chyb, které si budete vyčítat. Mějte ale na paměti, že vítězství dosáhne jenom ten, kdo chybuje. Naučte se chybovat a učit se ze svých chyb. Každý, kdo dosáhl úspěchu, udělal na své cestě bezpočet chyb, které ho naučily vítězit. Zaměřte se pouze na sny. Mějte stále před očima obraz svého života, potom co se vám sny splnily. Nezdary, překážky, problémy, vše, co se vám připlete do cesty, je jen pro vaše dobro. Po překonání těchto obtíží budete silnější, sebevědomější a vaše sny budou zase o kousek blíž.

Naučte se překonávat překážky s radostí. Berte těžkosti a překážky jen jako výzvy, které zkoušejí váš charakter a vaši vůli vytrvat.

Zdroj: z webových stránek „Já to dokážu“

Zpět
Nejnovější pracovní nabídky

Top články

Covid nás vyděsil

Nikdo nebyl připraven. Nikdo na této planetě.

Celý článek

Na co jsem hrdá?

Debi žije střídavě v Kanadě – kousek od Toronta –...

Celý článek

Moc internetu

Na otázku "Jakou moc má internet dnes" odpovídá profesor...

Celý článek
Téma

Život je příliš krátký na později

Samozřejmě chceme, aby se rodina podílela na našem životě....

Celý článek
Téma

Covid nás vyděsil

Nikdo nebyl připraven. Nikdo na této planetě.

Celý článek
Téma

Život je příliš krátký na později

Samozřejmě chceme, aby se rodina podílela na našem životě....

Celý článek
Příběhy

Na co jsem hrdá?

Debi žije střídavě v Kanadě – kousek od Toronta –...

Celý článek
Téma

Život je příliš krátký na později

Samozřejmě chceme, aby se rodina podílela na našem životě....

Celý článek
Téma

Zvídavost prodlužuje život

Zbavuje strachu a může nám i dokonce prodloužit život....

Celý článek